Účesy pre jemné vlasy, s ktorými ich budete mať objemnejšie

Problematika veľmi jemných vlasov je známa mnohým ženám a dokáže pekne potrápiť. Spľasnuté vlasy bez objemu si žiadajú nielen osobitnú starostlivosť, ale tiež vhodný strih a celkový účes. Ženy s jemnými vlasmi si tak veľakrát dovolia iba krátke strihy, ktoré sú im odporúčané, hoci by mohli vlasy nechať pokojne rásť.

Stačí len nájsť ten správny účes. Preto neváhajte a pokračujte ďalej v čítaní a nájdite si ten svoj účes pre jemné vlasy, či už ich máte krátke alebo dlhé.

účesy pre jemné vlasy

Jednoduché účesy pre jemné vlasy. © Imaxtree. Zdroj: www.beautyhigh.com

Mikádo účes pre kratšie jemné vlasy

Mikádo alebo bob, k jemným vlasom dokonale sedí a pri správnej úprave vlasy opticky nadvihne a dodá im na objeme. Inšpiráciou môže byť krásne hladký asymetrický bob Rosamund Pike.

mikádo účes pre jemné krátke vlasy

Hladký asymetrický bob Rosamund Pike – dokonalý účes pre jemné krátke vlasy. Zdroj: www.newbeauty.com

S týmto strihom sa dá robiť oveľa viac. Napríklad zvlnené pramienky vlasov vyzerajú skvele a tiež opticky pridávajú prirodzený objem.

účes pre jemné riedke vlasy

Vlnitý bob Sienny Miller. Zdroj: www.newbeauty.com

Ak už máte krátkych vlasov dosť, long bob je tým správnym kompromisom. Skúste to ako Emma Stone.

účes pre jemné dlhé vlasy

Dlhší zvlnený bob Emmy Stone. © New Beauty. Zdroj: www.newbeauty.com

Vrkoče a drdoly pre jemné vlasy, dlhé a polodlhé

Občas vlasy nemajú svoj deň a preto je najlepšie stiahnuť ich do copu, drdolu alebo zapliesť do vrkoča. Čo tak populárny rybí vrkoč? Iste nebude prirodzene tak objemný ako u žien s hustou hrivou silných vlasov, uvidíte ale, že bude o to roztomilejší a sympatickejší. Pre lepší efekt skúste vlasy na temene natupírovať.

cop pre jemné vlasy dlhé

Malý rybí vrkoč pre dlhé jemné vlasy. © Imaxtree. Zdroj: www.beautyhigh.com

Ženy s jemnými a riedkymi vlasmi si môžu dovoliť aj francúzsky vrkoč. S pletením ale skúste začať až v tyle hlavy a nechajte nezapletený dlhší prameň než obvykle. Očaríte netradičným účesom. Skúsiť môžete aj mokrý efekt vlasov, ten je teraz v móde – ako ho dosiahnuť sa dočítate v našom článku: Ako vytvoriť mokrý vzhľad vlasov.

francúzský vrkoč pre jemné vlasy

Francúzsky vrkoč s mokrým efektom – takto urobený je ideálnym účesom pre každú ženu s redšími a jemnými vlasmi. © Imaxtree. Zdroj: www.beautyhigh.com

Samozrejme drdoly sú neoceniteľným pomocníkom pri úprave jemných vlasov. Vhodné sú tie jemne neupravené, zvlášť za pomoci trochy spreja či púdru pre objem.

dámsky drdol pre jemné vlasy

Ležérny vysoký drdol je vhodným dámskym účesom pre jemnejšie vlasy. © Imaxtree. Zdroj: www.beautyhigh.com

Krásne vyzerajú aj nízke a elegantne uhladené drdoly.

drdol riedke vlasy ženy

Elegantný nízky drdol z jemných vlasov. © Imaxtree. Zdroj: www.beautyhigh.com

A aké účesy pre dlhšie jemné vlasy?

Aj pri dlhších jemných vlasoch závisí výsledný efekt z veľkej časti na správnom strihu a následnej úprave. Dôkazom sú napríklad precízne vyfúkané a jemne prestrihané účesy Karlie Kloss a Cameron Diaz.

jemne prestrihaný účes

Jemne prestrihaný účes Karlie Kloss. © Marie Claire. Zdroj: www.marieclaire.co.uk

dámske účesy jemné vlasy

Zostrih podľa Cameron Diaz. © Marie Claire. Zdroj: www.marieclaire.co.uk

Veľmi zaujímavý na plnší účes docielite aj pomocou prehadzovania vlasov zo strany na stranu a ešte lepšie ich zachytením na jednej strane. Ani tu by nemalo chýbať aspoň jemné zvlnenie.

dlhšie vlasy zopnuté na boku

Dlhšie zvlnené vlasy, zopnuté na jednej strane. © Imaxtree. Zdroj: www.beautyhigh.com

Nebezpečne zložité účesy V tomto článku vám ukážeme niektoré až nebezpečne zložité účesy. Väčšinou ide o spoločenské účesy, keďže je ich vytvorenie zdĺhavé a náročnejšie ako t...
Dlhé vlasy na boku zostrihané Nový módny trend účesu? Ani nie... Módnym trendom, ktorý už v 80. rokoch naštartoval David Bowie, sú účesy, ktoré kombinujú dlhé vlasy s krátkymi. Sa...
Lepšia mašľa do vlasov alebo z vlasov? Čo sa vám páči viac: mašľa do vlasov alebo mašľa z vlasov? A čo tak skúsiť oboje? Samozrejme nie naraz... Témou tohto článku je ozrejmiť vám ako nosiť...
Letný undercut pre ženy – pánsky strih, ktorý pristane aj žená... Čo sa účesov týka, na ženy s krátkymi vlasmi sa často zabúda. Leto pritom doslova vyzýva ku kratšiemu zostrihu, ktorý je praktickejší a v lete komfort...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *