5 častých chýb, ktoré vás robia staršie a ako ich napraviť

Ako každý z nás starne, tak každý aj chce vyzerať mlado a sexy tak dlho ako je to len možné. Proces starnutia nezastavíme, môžeme ho však spomaliť a oddialiť tak dôsledky. Možno práve vám príde vhod niekoľko tipov ako zmeniť chybné návyky, ktoré ženy v neskoršom veku zvyknú robiť.

1. Nezakrývanie šedín

Šediny vznikajú stratou pigmentu – melanínu – a odhalia tak svoju pôvodnú farbu, ktorá je biela. Melanín produkujú bunky v každej vlasovej folikule, no starnutím postupne túto funkciu strácajú. Vznikajú tak šediny, ktoré neodmysliteľne patria k vyššiemu veku (česť výnimkám). U mužov môžu byť sexy, no ženám príliš nesvedčia. Preto si nezabúdajte šediny zakrývať farbou na vlasy, v mladšom veku bude stačiť melír.

omladenie účesom

© Randy Brooke/WireImage, zdroj: www.harpersbazaar.com

2. Príliš dlhé vlasy

Mnoho žien už od stredného veku rezignovalo na neustále navštevovanie kaderníctiev. Nechávajú si vlasy rásť a ostrihať sa dajú možno ani nie raz za rok. Odporúčame krátky strih ak ste staršie, alebo vlasy zostrihať po ramená. Vlasy by mali lemovať tvár, odvádzať pohľad od nedostatkov ku krajším črtám tváre. Najjednoduchšie to dosiahnete práve polodlhými vlasmi.

3. Skrývanie sa za vlasy

Mnoho žien v pokročilom veku skrýva nedostatky svojej tváre (ako napr. vrásky) pod vlasmi. Účes teda plní istý účel, ktorý pozná iba jeho majiteľka, pokiaľ sa jej darí zakrývať stopy. A to nie je najlepšie riešenie. Prestaňte sa skrývať a doprajte si moderný účes, ktorý vám dodá sebavedomie, svieži vzhľad a pocit mladosti. Úplne tak zabudnete, že nejaké vrásky máte. A pokiaľ si ich vy nebudete okato všímať, stavíme sa, že ani vaše okolie nie.

4. Zničené vlasy

Počas života si vlasy umyjete tisícky ráz (takmer 8 000 krát ak počítame v priemere 2x za týždeň do veku 74 rokov). Okrem vysúšania fénom a žehlenia sa vlasy ničia aj farbením a rôznou kozmetikou. Aby ste ich mali čo najzdravšie, odporúčame vám prečítať si náš článok 12 tipov pre zdravé a lesklé vlasy a skúsiť praktikovať aspoň niektoré z rád. Ak už máte vyšší vek, jednoznačne vám odporúčame ostrihať vlasy na krátko.

5. Strach zo zmeny

Na záver len toľkoto: nebojte sa zmeny. Aj keď nosíte ten istý účes roky, neznamená to, že vám ešte stále sedí alebo že nemôžete mať lepší. Prekonajte strach, zmeňte stereotyp. A nechajte si poradiť od skúseného kaderníka.

Ak ste sa našli aspoň v jednej z typických chýb, ktoré vás zostarujú, je čas na zmenu. Držíme vám palce na ceste k vášmu novému účesu.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Farba vlasov pre jar a leto 2014 Farba vlasov je prvým faktorom, ktorý si človek všimne pri pohľade na účes. Preto nie je jedno, akú farbu váš účes má. Prestížna sieť francúzskych kad...
Ako na strihanie ofiny v pohodlí domova Keď žena cíti, že potrebuje zmeniť účes, niekedy postačí aj zmena celkom malá. Napríklad ofina. Ofina pristane každej žene, stačí len vybrať tú, ktorá...
Ako si vybrať správnu farbu vlasov? Ako žena si vyberáte svoje oblečenie tak, aby zodpovedalo vašej osobnosti. Prečo nespraviť to isté s vlasmi? Nechajte farbu vlasov a štýl účesu vypove...
Asymetrické účesy v rôznych prevedeniach Asymetrické účesy sú účesy, ktoré nie sú rovnaké po oboch stranách. V poslednej dobe sú asymetrické účesy v móde, tak si o nich povieme niečo viac. ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *