Dámské účesy 2015 – módní trendy

Už víte, jak vypadají trendy dámské účesy 2015? Buďte o krok napřed a zjistěte, jaké účesy budou vysoce módní během celého roku 2015. Představíme vám nejžhavější styly a střihy vhodné pro různé vlasové délky – krátké, polodlouhé i dlouhé. Inspirujte se našimi tipy a buďte neodolatelná a trendy.

Rok 2015 patří dlouhým vlasům!

dámské účesy 2015
Dámské účesy 2015 – kreativní styly a střihy, které vás budou bavit. Účes ze salonu Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

Střihy pro krátké vlasy 2015

V roce 2015 zapomeňte na zcela krátké vlasy! Tento rok je ve znamení několikacentimetrového prodlužování a vlasy vystříhané na milimetrovou délku tak budou nenávratně pasé. Pokud jste právě uvažovala o kratším sestřihu, nezoufejte, i s kratšími střihy budete moci oslnit. Klasikou, bez níž se neobejde ani letošní sezóna, jsou klasická rovná mikáda, k nimž ovšem přibudou i další prvky jako asymetrie nebo zvlnění. Krátké střihy zařadili do své kolekce Franck Provost a Louis Vuitton.

Jak již bylo naznačeno, trendem mezi dámskými účesy pro rok 2015 bude krátký bob. Jde v podstatě o krátké mikádo vyfoukané do vzdušných oblých linií. Tento střih lze nejlépe podtrhnout a vystínovat jemným přirozeným melírem.

Krátké účesy 2015 ženyKrátký bob pro salon Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

Velkou oblibu budou stále mít i uhlazené krátké střihy, které působí mladistvě, žensky a zjemňují tvary hranatého obličeje. Krátký bob je navíc velkou příležitostí pro hru s ofinou, která může i nemusí podléhat symetrii.

dámské účesy 2015 krátké vlasyUhlazený krátký bob á la Yesmin O’Brien – dámské střihy 2015. Foto: © Sean Hanna.

Střihy v roku 2015 jsou velmi spjaté s barvou, tudíž bude možné kreativně oživit i klasické rovné polodlouhé mikádo. Také prostříhané mikádo s ofinou a vhodným barevným tónováním patří mezi dámské účesy 2015.

asymetrické účesy 2015Asymetrické mikádo s melírem. Salon Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

Efektem, který je v roku 2015 mimořádně in, jsou vlny. To samozřejmě neplatí pouze pro dlouhé vlasy, ale i pro ty kratší. Zvlněné mikádo v kontrastu s rovnou ofinou vypadá prostě božsky. Tím ovšem vlny nekončí, velice módní budou i ležérní ledabylé vlasy, které se přirozeně vlní.

mikádo 2015 účesyZvlněné mikádo s rovnou ofinou. Salon Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

Jako „něco mezi“ je třeba uvést i asymetrické mikádo – tedy něco mezi bobem a lobem – klasicky doplněné ofinou. Prostřihavání se meze nekladou, tudíž dojde i na mikádo prostříhané v různých délkách.

prostříhané mikádo 2015Prostříhané mikádo s módním zeleným melírem ze salonu Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

dámské účesy pro rok 2015Prostříhané mikádo 2015. Salon Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

Střední délky vlasů – polodlouhé dámské účesy 2015

I střední délky si zachovají několik velmi módních prvků, ačkoli i polodlouhé vlasy budou inklinovat spíše k prodlužování. Přeci jen minimálně po celou zimu budou stále ještě v kurzu loby – tedy long bobs – dlouhá mikáda. Rozevláté nebo uhlazené vlasy? S ofinou nebo bez ní? Pěšinka uprostřed nebo na straně? To všechno je možné.

dámské účesy 2015Uhlazený lob podle Rose Byrne – střihy vlasů pro ženy v roce 2015. © Getty Images. Zdroj: www.harpersbazaar.com

účesy pro ženy 2015Zvlněný lob á la Keira Knightley. © Getty images. Zdroj: www.harpersbazaar.com

dámské účesy 2015 střihyAsymetrický účes 2015 – long bob ze salonu Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

Dlouhé dámské účesy 2015

Nyní přichází na řadu hit roku 2015, kterým není nic jiného než dlouhé vlasy. Do střihů a účesů se vrací ultraženský nádech hned v několika podobách.

U dlouhých vlasů hrají více než kdy jindy prim jemné vlnky. Základem je totiž jejich přirozenost a ležérnost, která v účesech roku 2015 nesmí chybět. Do svých módních přehlídek je zařadili Chanel, Valentino i Chloe.

vlasy střihy 2015 Jemně zvlněné trendy dlouhé vlasy 2015. Alberta Ferretti. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

copy 2015 dámské účesyJemně zvlněné vlasy ve spojení s copánky. Valentino. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Pokud vás pouhé jemné zvlnění neláká, dalším trendy stylem jsou účesy á la Brigitte Bardot. Velké nezkrotné a opravdu smyslné vlny přitáhnou pozornost, jak nám ukázala Diane von Furstenberg nebo návrhářka Jenny Packham.

účesy 2015 pro ženyVelké vlny sluší i brunetkám s pěšinkou na stranu. Matthew Williason. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com
dámské účesy 2015
Vlny ve stylu Brigitte Bardot s pěšinkou uprostřed – trendy účesy 2015. Diane von Furstenberg. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Dalším prvkem, na který je v dámských účesech soustředěna velká pozornost, je wet look. Nezapomeňte si proto pořídit gel, určitě se vám bude hodit. Efekt mokrých vlasů nám předkládá Versace, Calvin Klein i Alexander Wang.

culík dámské top účesy 2015Mokrý vzhled – culík. Alexander Wang. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Wet look Dior.Wet look účes 2015 podle Diora. Zdroj: www.glamoumagazine.co.uk

Velký důraz je rovněž kladen na culíky, kterým jsme z tohoto důvodu věnovali dokonce samostatný článek. V podobách culíků se odráží hladká elegance i ležérní zvlněnost. Zároveň velký návrat zažívá krepování jednotlivých pramínků.

trendy účesy 2015Klasický nízko položený culík jako jeden z trendů pro dámské účesy 2015. Gucci. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Oblíbené copy a copánky nabývají na rafinovanosti provedení. Platí stálá obliba ve francouzských a takzvaných rybích copech, které se ale nyní kombinují i s klasickým culíkem nebo drdolem, jak předvádí i Giorgio Armani. Ani velké drdoly ve stylu Caroliny Herrery by vás neměly nechat být klidnou.

TIP: návod na francouzský cop na LosHairos.com

dámské účesy pro rok 2015Cop spletený do provazu – účesy 2015 pro ženy. Donna Karan. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

top účesy pro ženy v roce 2015Ležérní cop ve stylu Marissy Webb. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

copové trendy 2015 účesyCopy spletené do drdolu podle Giorgia Armaniho. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

účesy pro ženy 2015Velký drdol podle Caroliny Herrery. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

ženské účesy 2015Drdol z copu Erin Fetherson. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

V neposlední řadě je třeba zmínit důležitost doplňků do vlasů, jakými jsou nejrůznější gumičky, spony, květy a další prvky nejrůznějších materiálů.

střihy vlasů 2015Ozdoba do vlasů – trendy vlasové doplňky 2015. Tibi. Foto: © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

trendy dámské účesy letošní rokVýrazná květina do vlasů podle Dolce & Gabbana – trendové vlasové doplňky pro rok 2015. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

dámské účesy 2015 střihyŠátek do vlasů jako rafinovaný doplněk. Veronique Leroy. Foto: © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

TIP: čtěte nás článek 7 originálních návodů jak na šátky do vlasů

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *