Starostlivosť o farbené červené vlasy – rady a tipy

Veľké množstvo žien sa v súčasnosti pohráva s odtieňom svojich vlasov. Vďaka týmto experimentom si však vlasy žiadajú zvýšenú starostlivosť. A ak vás jesenné lístie láka na farbenie do červeného odtieňa, platí zvýšená starostlivosť dvojnásobne. Červené vlasy totiž veľmi pútajú pozornosť a je tak ľahké všimnúť si u nich každej nedokonalosti.

Pre ochranu a zdravie vlasov

Priznajme si, že farbenie vlasom príliš neprospieva, preto je dôležité používať vhodné prípravky a udržiavať vlasy maximálne zdravé. Bohužiaľ neexistuje mnoho prípravkov priamo pre červené odtiene vlasov a je teda potrebné používať aspoň univerzálnu vlasovú kozmetiku na farbené vlasy. Dajte si tiež dobrý pozor na prípravky obsahujúce sulfáty. Tie totiž môžu vaše farbené vlasy značne oslabiť.

Dlhé rovné červené vlasy.

Dlhé červené vlasy v účese od Angely Lowery. Foto: © Montana Lowery.

Obzvlášť ryšavky a červenovlásky by si mali dávať pozor na silné poludňajšie slnko. Pigmenty červených vlasov sú totiž veľmi citlivé na svetlo, čo môže viesť nielen k vyblednutiu červenej farby, ale aj k poškodeniu vlasov. Z tohto dôvodu sa odporúča nosiť pokrývku hlavy, alebo užívať vlasové produkty s ochranou proti UV žiareniu. Zároveň sa minimálne týždeň po farbení vyhýbajte bazénom. Chlórovaná voda by s vašou novou farbou urobila krátky proces.

Krátke ryšavé vlasy.

Aj krátke vlasy červených odtieňov si žiadajú špeciálnu starostlivosť. Účes: Chris Williams. Foto: © Stuart Weston.

Opatrne s farbením

Keďže má červená farba tendenciu sa vymývať vo vyššej miere ako farby iné a vyblednutie či odrasty pôsobia veľmi nepekne, je potreba častejšie dofarbovanie vlasov, ktoré však spôsobuje ich značné ničenie. Nefarbite svoje červené vlasy príliš často! Maximálne vždy raz do mesiaca, aby sa vaša hriva stačila regenerovať. Každý týždeň si navyše doprajte výživnú masku, ktorá vaše vlasy zacelí a pomôže uchovať červenú farbu vašich vlasov po dlhšiu dobu.

Dlhé vlnité vlasy.

Ryšavé vlasy vždy budia pozornosť okolia. Účes: Bill Tskinaris Foto: © David Mannah.

Ako oživiť červené vlasy

Ak chcete oživiť svoje farbené vlasy (a to je u červených odtieňov mnohokrát potrebné), môžete vyskúšať niekoľko spôsobov. Jedným z nich sú prírodné vlasové kúpele, ktoré vlasy nezaťažia, ale zároveň nebudú ani príliš efektívne. Ďalšou alternatívou sú farebné tužidlá bežne k dostaniu v drogériách. Aplikácia tužidla je ľahká (odporúčam navliecť si rukavice!) A na vlasoch vydrží zhruba 4 umytia. Môže sa ale stať, že vám zafarbí oblečenie či vankúš. Rovnako tak môžete využiť aj veľmi populárne kriedy na vlasy. Tie sú však vhodné len na jednorazové použitie na určité pramienky vlasov. V neposlednom rade je potrebné spomenúť farbiace šampóny, ktoré sa aplikujú podobným spôsobom ako klasické farby, sú však k vlasom šetrnejšie a vydržia až niekoľko týždňov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *