Keď žena cíti, že potrebuje zmeniť účes, niekedy postačí aj zmena celkom malá. Napríklad ofina. Ofina pristane každej žene, stačí len vybrať tú, ktorá sadne vašej tvári. Prečo ale kvôli takej maličkosti chodiť ku kaderníčke, keď tých niekoľko strihov zvládnete sama doma?
Pozrite sa, aké ľahké strihanie ofiny môže byť.
Výber ofiny podľa typu tváre
Najdôležitejšie je samozrejme správny tvar ofiny. Vo výbere najlepšie pomôže typ tváre. Ako vždy si oválna tvár môže dovoliť snáď akýkoľvek tvar ofiny. Okrúhlej tvári prospeje dlhá ofina sčesaná trochu na stranu, čím sa opticky predĺži. Ofina je však najvhodnejšou voľbou pre tváre s ostrými črtami, napríklad srdcová alebo štvorcový typ tváre, pretože tieto črty dokonale zjemní.
Čo je potrebné pri strihaní ofiny sama doma
Základnými pomôckami pri strihaní ofiny sú sponky alebo štipce pre uchytenie vlasov, hrebeň a samozrejme nožnice. Tie by nemali byť príliš veľké, aby sa s nimi dalo ľahko manipulovať, a rozhodne by mali byť dostatočne ostré. Inak by ste s nimi mohli vo vlasoch narobiť nepekné zuby.
Ak si ofinu striháte prvýkrát, je lepšie ju strihať na suchých a nie na mokrých vlasoch (ako sme zvyknuté u kaderníčky), pretože mokré vlasy sa po vysušení ľahko zdvihnú a odhadovanie správnej dĺžky ofiny by tak za mokra bolo náročnejšie.
Tipy pre strihanie ofiny doma
Pri strihaní ofiny je najdôležitejšie starostlivo vybrať časť vlasov, ktorú budete strihať a zvyšok vlasov zafixovať sponkami alebo napr. stiahnuť do copu. Vybranú časť prečešte hrebeňom, aby vlasy neboli strapaté a pekne sa vyrovnali. Pri strihaní si pomáhajte hrebeňom, vďaka ktorému budete môcť určovať dĺžku ofiny, a ktorý vám umožní strihať rovno.
Ak striháte rovnú alebo guľatú ofinu, rozdeľte vybrané vlasy do troch sekcií – prostredná a dve postranné, pričom vždy začínajte vlasy strihať od prostrednej sekcie (nie zo strany na stranu).
Aj keby sa vám ofina na prvýkrát príliš nevydarila, nezúfajte, môžete ju predsa ľubovoľne česať aj upravovať.