Ako si vybrať účes na svadbu? Poradíme vám!

Aký účes na svadbu? Pred touto otázkou stojí každá nevesta. Rozhodnutie nie je jednoduché a je potrebné zvážiť viacero aspektov, ktoré môžu výsledný dojem z účesu podporiť alebo naopak potopiť. Ako si teda vybrať účes na svadbu ako nevesta?

Účes na svadbu by mal ladiť k šatám

Účes na svadbu by mal ladiť so svadobnými šatami nevesty. Najprv sa vyberajú šaty a až potom účes, ktorý sa im prispôsobí. Pre viacmenej neformálne svadby so šatami najnovších strihov, krátkymi sukňami alebo nohavicovými kostýmami sa odporúča moderný účes, môže byť ležérnejší, obsahovať žiarivé vlasové doplnky a pod. Dobrou voľbou sú dozadu nagélované vlasy alebo nezbedné kučery. Ak chystáte formálnu svadbu, na ktorej ako nevesta budete mať tradičné dlhé šaty, vlečku a podobne, úžasne budete vyzerať s vlasmi vypnutými dohora.

Účes na svadbu s doplnkami

Vlasové doplnky obzvláštnia účes a niektoré z nich dokonca ku svadobným účesom patria. Patria sem závoje, sieťky, korunky, kvety, čelenky, klobúky a pod. O množstve z nich sme už na LosHairos písali. Každý z nich má svoje špecifiká a zhodnotiť by ste mali aj ich vhodnosť. Niekedy je práve v jednoduchosti krása.

účes na svadbu ako vybraťÚčes na svadbu so závojom a čelenkou, © BHLDN.com

Vlasové doplnky by mali ladiť so šatami i účesom. Ak máte napríklad svadobné šaty s čipkou, vhodným doplnkom môže byť závoj s takou istou alebo podobnou čipkou. Ak majú vaše šaty nejaký výrazný prvok, vlasový doplnok by nemal od neho odpútavať pozornosť.

Ak rozmýšľate o vlasových doplnkov do účesu na svadbu, iste vám príde vhod zoznam článkov na túto tému, skôr publikovaných na LosHairos:

Ďalšie faktory pri voľbe účesov na svadbu

Vlastná predstava o dokonalej svadbe začína už v mladosti. Časom sa tento obraz rozjasňuje, zdokonaľuje, zvýrazňujú sa detaily. No niekedy príde ponuka na sobáš tak nečakane, že je človek rád, keď sa všetko stihne. Môže sa preto kľudne stať, že práve máte krátke vlasy, no vždy ste snívali o tom, že ich ako nevesta budete mať dlhé. Našťastie to v dnešnej dobe už nie je problém a môžete si dať vlasy predĺžiť či použiť clip-in vlasy. Pravdou však je, že aj s krátkymi vlasmi môžete mať účes, ktorý sa bude páčiť ako vám, tak aj ženíchovi.

aký účes na svadbu voľba

Moderný účes na svadbu, © N/A

Pri konečnej úprave vlasov a tesne pred obradom by ste nemali zabudnúť skontrolovať či vlasy držia tvar, nevyčnievajú nechcené pramienky bokom alebo či sú vlasové doplnky na správnom mieste. Dobrým pomocníkom sa stáva lak na vlasy, preto ho majte vždy po ruke.

Držíme vám palce pri voľbe účesu na svadbu. A užite si tento neopakovateľný zážitok, akým svadba dozaista je, nech už máte vlasy akékoľvek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *